Parking, stanovanie, karavany a ďalšie info

Ahojte, tak a máme tu tak túžobne očakávané info ohľadom autostanov (stanovanie vedľa auta) a karavanov. Tak ako ste boli zvyknutí z minulých rokov aj teraz máme pre toto privilégium formulár, ktorý Vám po vyplnení a uhradení zabezpečí miesto.
Samostatné stanovanie a samostatné parkovanie zostáva bezplatné. Spoplatnená je len modrá zóna – priľahlá lúka hneď vedľa vstupu do areálu, kde je priestor pre väčšie množstvo karavanov, autostanov. Prívod elektrickej energie tu zatiaľ nie je možný. Viac informácií vo formulári a na priloženej mapke.
Stanovanie vedľa auta v ostatných zónach (okrem modrej) je zakázané. Prosíme Vás o dodržiavanie týchto pravidiel z hľadiska Vašej bezpečnosti, plynulosti organizácie festivalu.
Text z formuláru https://forms.gle/brKCGQzTBwaE99HY9 , ktorý bude k dispozícii maximálne do 1. júla 2024 (prípadne do naplnenia kapacity modrej lúky), o čom Vás budeme informovať na týchto stránkach a v udalosti na fb
Ahojte, ďakujeme veľmi za Vašu podporu a záujem. Najmä však, za pochopenie a že idete s nami na toto nové miesto – náš nový domov, kde sa veríme, že už budeme stretávať na dlhé obdobia.
Podarilo sa nám naštartovať spoluprácu s Rančom pod Babicou a podpísať dlhoročnú spoluprácu, tak veríme že tých zmien už nebude toľko. Veríme, že sa Vám bude páčiť nové miesto. Práve vy naši skalní, ktorí máta každým rokom i väčšie nároky na stanovanie pri autách, či karavany ste boli hnacím motorom, aby sme našli lepšie miesto. A je to tu. Veľká lúka len 5 metrov od hľadiska je Vám k dispozícii. Je možné, že do budúcna budeme pre Vás riešiť aj elektrickú prípojku v tejto zóne, ale prosím pre tento rok ešte vydržte.
Pre náš festival sme vytvorili viacero zón pre parkovanie i stanovanie a tak máte na výber. Jednotlivé zóny, vstupy do zón ako i prístup sme označili farbami, aby to bolo pre Vás jednoduchšie. Nižšie nájdete aj dočasnú mapku, ktorej lepšiu grafickú verziu zverejníme už čoskoro na stránke i na sociálnych sieťach.
Pre stanujúcich sú najmä dve zóny:
ZELENÁ (bezplatná)
tu nájdete parkovisko, ktoré je popri ceste (je vzdialené len pár metrov od vstupu do areálu).
Na tomto parkovisku je prísny zákaz stanovať! Tu si auto odparkujete a máte možnosť prejsť cca 100m k stanovému mestečku za potokom, ktoré je krásnou lúkou obklopenou lesom. Toto stanové mestečko nie je strážené a nie je ohradené a nakoľko sme podobnú situáciu na danom mieste ešte nezažili, prosím aby ste si zbytočne cenné veci nenechávali bez dozoru v stane. Stanovanie i parkovanie v zelenej zóne je bezplatné.
MODRÁ (platená)
pre Vaše zvyšujúce sa nároky sme zriadili ohradené parkovisko na lúke, kde vedľa auta budete môcť stanovať. Je to veľká lúka, z ktorej len cca 5 metrov prejdete priamo do areálu, kde sa festival koná. V tejto zóne tento rok nie je elektrická prípojka. Budú sa tu nachádzať TOI-TOI toalety a vstupy budú osvetlené. Parkovisko bude síce ohradené, ale nie strážené. Do tejto zóny sa dostanete len po vyplnení tohto formuláru a následnej úhrade ako ste boli zvyknutí aj v minulosti. Nám to uľahčí organizáciu preto Vás prosíme o trpezlivosť.
Ak by ste chceli byť partie vedľa seba, poprosím Vás pokiaľ sa dá, keby ste prišli spoločne. Určite nám uľahčí aj ak napíšete do poznámky vedľa koho chcete byť (ŠPZ). Autostany a karavany sa budú umiestňovať tak ako budú prichádzať a prosím neblokujte miesta rezerváciami, či vytyčovaním pokiaľ sa tak nedohodnete s organizátorom.
Vstup do modrej zóny je len vo štvrtok od 14:00 do 21:00. Vo výnimočnom prípade ak to kapacita bude dovolať ešte v piatok do 12:00. Táto zóna je pre tých, ktorí chcú stanovať a parkovať po celý čas festivalu a možnosť odísť je až v nedeľu od ranných hodín.
Pre jednodňových návštevníkov sú určené zóny ŽLTÁ a ČERVENÁ
Tiež by som chcel poprosiť, aby ste rešpektovali organizátorov, ktorí sa Vás budú snažiť umiestniť. Je to pre to, aby sa Vás vmestilo priateľov v požadovanom množstve ktorí sa dostavia vo štvrtok od 16:00 do 21:30 a odídu v nedeľu od 8:00-14:00. Ak v tomto čase nemôžeš prísť, alebo potrebuješ odísť skôr nie je to žiaľ možné.
Pripravili sme pre Vás gastropriestor, ktorý je plnohodnotný a budete si mať z čoho vybrať. Prosím pochopte, že je pre nás veľmi dôležité, aby ste využívali gastro stánky a nenosili si vlastné potraviny, či dokonca nápoje pokiaľ to je nevyhnutné. Dbáme na to, aby sa u nás najedli aj vegetariáni. Gastrostánky pokiaľ nebudú mať tržbu nám nebudú chodiť na akcie a myslím, že to je potom už naozaj náročné robiť festivaly. V areáli sa snažíme pre Vás pripraviť taktiež okrem mobilných toaliet aj pevné sprchy, ktoré však musíme spoplatniť (2,-eur za vstup), aby sme zabezpečili pre Vás čo najlepší komfort a čistotu. Prosím Vás ak sa chcete ovlažiť v priľahľom potoku, nepoužívajte žiadne saponáty, chémiu, šampóny, ani mydlo. V areáli ranču bude zabezpečená pitná voda. Prosím vypíšte pravdivo nasledujúci formulár a ak súhlasíte s dobrovoľným príspevkom – darom pre naše OZ následne Vám budú zaslané informácie k úhrade. ĎAKUJEMe za trpezlivosť a dôveru. Cali