Informácie technické, vstupenkové a iné :-)

ĎAKUJEME za veľký záujem o vstupenky a tiež o informácie o ne a tak sa v úvode ospravedlňujem, že niekedy dlhšie trvá kým na všetky maily na vstupenky@festdobre.sk odpoviem.
1. Informácie ohľadom karavanov a autostanov: ĎAKUJEM za trpezlivosť a i veľký záujem, no pre tento ročník vieme do nového areálu vpustiť len obmedzený počet karavanov a autostanov nakoľko sa nejedná o kemping, preto prosím zvážte možnosť užiť si priestor anglického parku v bežnom stane, taktiež množstvo ubytovacích kapacít v tesnej blízkosti kaštieľa. V predpredaji bola možnosť vyznačiť, že máte záujem aj o miesto pre karavan, či autostan a práve títo priatelia dostanú primárne toto privilégium ako prví. Informácie dostanú najneskôr do 14.7. (ale verím, že sa to podarí ešte teraz do nedele). Už teraz pracujeme na tom, aby v budúcich ročníkoch na tomto krásnom mieste bolo možností pre autostany, či karavany viac. Preto Vás veľmi prosím o pochopenie a trpezlivosť.
2. Predpredaj info: Práve tí najvernejší využívajú predpredaje či už priamo na podujatí (rok dopredu), alebo v prvé dni po podujatí a tak môžu získať permanentku na festival veľmi lacno. Častokrát za polovičnú sumu. Náklady každým rokom stúpajú. My si však vážime práve Vás najvernejších a tak často permanentka na viacdňový festival vyjde lacnejšie, než koncert samotnej kapely, ktorá u nás účinkuje. Práve predpredajom nám pomáhate najviac. Vidíme Váš záujem, počty a tiež nám pomáha ak máme aspoň nejaké financie na prípravy vopred. Veľmi si vážime, že okrem jedného človeka, ktorému to z rôznych dôvodov nevyhovuje ste nám všetci majitelia predpredajových permanentiek oznámili, že idete s nami na nové miesto. ĎAKUJEME Vám.
v súčasnosti až do stredy 26.7.2023 polnoci sú nasledovné ceny lístkov:
permanentka na celý festival, ktorá Vás oprávňuje vojsť do areálu už vo štvrtok od 16:00 a odísť z areálu v nedeľu najneskôr do 16:00
cena: 36,- eur (na mieste 40,- eur)
Vo štvrtok preto bude umožnený príchod len pre majiteľov celofestivalovej permanentky a nebude možné zakúpiť lístok len na štvrtok. Tento deň máme už tradične ako poďakovanie pre najvernejších a v gastro zóne bude prebiehať tradičná festdobrá brnkačka. Brány a všetky vstupy sa vo štvrtok o 22:00 uzavrú pre príchodzích. Preto prosím všetkých skalných, aby to svoj príchod naplánovali v čase od 16:00-21:59. ĎAKUJEME.
jednodňová vstupenka piatok, ktorá Vás oprávňuje vojsť do areálu od piatku 8:00 a s užitím si programu až do skončenia piatkového programu.
(zažijete aj týchto účinkujúcich: Hlavná scéna: Silo a Lampa svieť, Divozel, Poutníci, Neřež, Žalman a spol, Moruša
množstvo sprievodného programu v areáli parku a kaštieľa
cena v predpredaji: 26,- eur (na mieste 30,- eur)
jednodňová vstupenka sobota, ktorá Vás oprávňuje vojsť do areálu od soboty 8:00 a s užitím si programu až do skončenia sobotňajšieho programu.
(zažijete aj týchto účinkujúcich: „scéna pod gaštanmi“ (južná strana kaštieľa) Martin Bohém, Michal Varga, Matej Struhár, Peter Juhás, Janko Svetlan Majerčík, Martin Geišberg, Nany Hudák, Roman Horký. „hlavná scéna v parku“: Jasoň, Marie Tilšarová a Kdo jsme my, KaTea, PeLaMi, Belasí, Bobova Diéta, Hrdza, Neznámi, Vojta Nedvěd a Tie Break
nakoľko nám nový priestor ponúkol viac miesta, chystáme pre Vás ďalšie prekvapenia aj v rámci hudobného a najmä sprievodného programu. Zmena programu vyhradená
cena v predpredaji: 28,- eur (na mieste 30,- eur)
Deti do 150cm a ZŤP po predložení platného preukazu majú vstup za 1,- eur. Ak sa títo priatelia chcú zúčastniť celého festivalu už od štvrtku musí byť táto suma uhradená dľa pokynov, ktoré získate po zaslaní mailu s dopytom na vstupenky@festdobre.sk , alebo priamo na mieste vo štvrtok do 22:00
V piatok a sobotu nebude možné po polnoci vpustiť do areálu príchodzích. Brány a vstupy budú strážené bezpečnostnou službou a bude umožnený samozrejme východ von, ale smerom dovnútra nie.
Cena miestenky pre karavan, alebo autostan bude zverejnená najneskôr do 14.7.2023 a toto privilégium musí byť uhradené dľa pokynov cez dopyt na vstupenky@festdobre.sk . Majte prosím na zreteli, že pre tento ročník sú tieto kapacity obmedzené, preto reagujte promptne.
3. Predpredaj online: Využívate možnosť zakúpenia si lístkov poslaním dopytu na vstupenky@festdobre.sk a nám to veľmi pomáha. (aj keď občas to chvíľku trvá, kým spárujeme platby a pošleme Vám potvrdenie a zapíšeme do tabuľky, ktorá bude na bráne s Vašim menom). ĎAKUJEME za trpezlivosť. Online môžete zakúpiť permanentky aj už tradične v sieti inviton.eu https://www.inviton.eu/…/festdobremoravany-2023… , v sieti ticketportal https://www.ticketportal.sk/…/FestDobreMoravany-2023…
4. Ďalšie info: Festival je dogfriendly, avšak žiadame Vás, aby ste psíkov mali čo najviac pod kontrolou či už na vôdzkach, alebo pri sebe. Nie všetci návštevníci sú kamaráti so štvornožcami a neradi by sme toto privilégium rušili v prípade ak by boli nejaké sťažností. Žiadame Vás, aby ste si priniesli na vlastné náklady sáčky pre exkrementy a tieto potom zlikvidovali a nenechávali ich v priestore. V okolí kaštieľa je v blízkosti taktiež veľa možností ako ísť psíka vyvenčiť – napríklad 15 minút pešo k Váhu, kde sa môžete aj kúpať.
Stanovanie v areáli je bezplatné. Spoplatnené bude len stanovanie pri aute a karavany. V priestoroch areálu a kaštieľa bude viacero možností, kde sa dá osprchovať, umyť, prípadne nabrať pitná voda
Časť Gastrozóny je prestrešená a tak či už pre účely brnkačiek, besied, workshopov budete chránení či už pred možným dažďom, alebo slnečnými lúčmi.
Počas trvania festivalu bude sprístupnená aj vnútorná výstava v kaštieli a budeme si veľmi vážiť, ak podporíte renováciu kaštieľa práve návštevou tejto výstavy. Je tu i možnosť nahlásenia väčšieho množstva návštevníkov pre sprevádzané slovo.
V priestoroch infostánku bude možnosť aj bezplatného dobijánia mobilov. Prosíme Vás, aby ste si však stíšili hovory, aby sme tam nemali „diskotéku“ 🙂
V priestoroch parku sú aj nadrozmerné umelecké diela. Veríme, že sa spoločnými silami postaráme o to, aby sa im nič nestalo a nemuseli im vytvárať zábranami ohrady… Dôverujeme Vám a boli by sme radi, keby ste sa v kľude i s dielami fotili, propagovali na sociálnych sieťach a samozrejme dohliadali, aby sa im nič nestalo. Najmä aby deti na ne nelozili, ale prosím ani dospelí 🙂 Umelcom dalo veľa práce pri ich výtvoroch.
V areáli budú vyznačené a umiestnené aj zložky zdravotníkov, hasičov, či usporiadateľská služba. Prosíme Vás, aby ste aj na tomto novom mieste boli priateľskí, súčinní a tak úžasní návštevníci na akých sme zvyknutí a v prípade potreby vedeli i podať pomocnú ruku ak bude treba. Aj pre samotný areál, aj pre nás to bude tento prvý krát riadna skúška, veľa stresov, povinností, ale verím, že zvládneme to 🙂 a budete rovnako očarení priestorom ako my.
Festival sa snažíme mať eko friendly. Nastavili sme s gastro partnermi aj „vratné poháre“, ktoré za zálohu 2,- eur získate či už v infostánku, alebo v gastro priestore. Snažíme sa šetriť prírodu a tiež aby sme nemali toľko odpadu, takže si poháre prosím nezahadzujte. Ostatní odpad prosím umiestňujte do vyznačeného triedeného odpadu.