2% z daní. Vás to nestojí nič a nám to veľmi pomôže

Prichádzame k Vám aj tento rok s veľkou prosbou. Nakoľko je termín na ohlásenie záujmu o darovanie 2% u zamestnancov len do 15.2.2024, zostáva veľmi málo času na Vašu podporu. Preto aj prinášame rozsiahle informácie ako pomôcť:

2 % daruje každoročne len polovica ľudí a firiem. Pre tretí sektor je to však nenahraditeľný zdroj peňazí, ktoré potrebuje práve na svoju činnosť. Obzvlášť pre nás, ľudí z oblasti kultúry, ktorí zo dňa na deň prišli o živobytie a už takmer rok nám to nikto nekompenzoval a museli sme si nájsť iný príjem. Vytvorili sme aj preto FestDobre Občianske združenie, kde všetky naše aktivity z oblasti kultúry, remesiel, tradícií a enviro združujeme. Pre tento rok sa stávame po prvý krát prijímateľom 2% z daní, ktoré ste ako zamestnanci odviedli štátu zo svojej práce v kalendárnom roku 2023.

Nižšie nájdete postup či už ste zamestnanec, SZČO, alebo s.r.o. Pomôžte nám, venujte nám len  pár minút či už zazdieľaním svojim priateľom, či do skupín, alebo kolegom, príbuzným. Veríme, že po dvadsiatich rokoch našej činnosti, kedy sme prinášali už stovky koncertov, desiatky festivalov, či podujatí nám budete vedieť pomôcť s 2%, ktoré nejdú z Vašeho vrecka a zostali by štátu. 

Firmy, ktoré nám venujú svoje 2% z podielu dane od určitej výšky získavajú pre svojich zamestnancov nielen možnosť bezplatných vstupeniek, ale aj propagáciu na našich podujatiach a to dlhodobo. Pomôžme si navzájom. 

Našu činnosť veľmi dobre poznáš. Už cez 20 rokov sa snažíme pomáhať kapelám, novým talentom, ale aj „zobúdzať“ legendy. Boli sme prvý a dá sa povedať trendmakerom, kto prezentoval i začínajúce kapely na hlavných pódiach spolu s hviezdami. Našou hlavnou činnosťou sú podujatia ako CountryFest Bohunice 2006, FestDobréBohunice 2007-2015, FestDobréRybníky 2016-2022, FestDobréMoravany 2023-…, ale už stovky koncertov po celom Slovensku, podpora ďalších festivalov a v poslednej dobe aj FestDobréKvízy s Calim, či Hudobná TalkShow s Calim. Snažíme sa spolupracovať, ale i podporovať ďalšie festivaly, hudobníkov, kapely, remeselníkov a tých, ktorým záleží na životnom prostredí a prostredí okolo nás.

online tlačivo nájdete aj tu

tlačivo k stiahnutiu nájdete tu

viac info o tom, ako postupovať ak ste zamestnanec, či SZČO, či s.r.o. tu

Podpora 2%