Dôležitý oznam: FestDobréRybníky 2023 sťahujeme na nové miesto pri Piešťany. Meníme aj názov na FestDobréMoravany

Ahojte, prišlo to nečakane a tak prosím venujte pozornosť dôležitému oznamu.

Posledný týždeň sa udialo viacero významných vecí ohľadom našeho festivalu a ja som musel spraviť významné rozhodnutie. Niekoľko nocí som nespal, čo uvidíte asi aj na priloženom videu, ale rád by som Vás chcel presvedčiť, že je to rozhodnutie, ktoré aj keď s troškou smútku, ale vlialo mi veľa energie a akési svetielko na konci tunela, v ktorom som sa už motal posledných niekoľko rokov.
Ak chodíte na naše podujatia, tak ste určite postrehli, že už niekoľko rokov meliem z posledného a rozhodoval som sa, že moju podporu pre tieto žánre ukončím a že skončím s organizovaním festivalov. Predsa len 23 rokov robenia festov, koncertov, portálov, reláciíí, rádia, pomáhania kapelám… ono to človeka unaví…. Pokúsim sa byť úprimný ako najlepšie viem a preto aj otvorene poviem, že je to samozrejme aj z hľadiska ekonomického. Ak sa chcem držať modelu nekomerčného festivalu bez významných partnerov, či samosprávy tak je to veľmi náročné robiť na mieste ako je kemping Rybníky. Aby nevznikli nesprávne dohady… nemám na mysli zázemie samotného kempu…, to naopak. Ja vyjadrujem veľký obdiv manželom Topolčýnyovím – majiteľom kempu a veľkú vďaku za to, že nás na 7 rokov prichýlili. Veľký obdiv za to, čo za ten čas vybudovali, lebo vybudovali bez nadsázky možno najlepší kemp na Slovensku. Aj mne je osobne smutno, že odtiaľ odchádzame, ale je veľmi náročné tým, že sa kemp nachádza mimo obývané územia, do mesta je to ďaleko a tiež do okolitých obcí…, Nie je v mojich silách utiahnuť ekonomicky festival na takomto mieste a to či už skúšam väčšími hviezdami, alebo propagáciou. Veľmi si vážim komunitu takmer tisícky ľudí, ktorí festival pravideľne navštevujú a vytvorili sme si priateľstvá, puto a samozrejme i s daným miestom. Nikoho z tímu neživí festival, robíme to na dobrovoľnej úrovni a ja osobne festival živím už niekoľko rokov a ďalej to už neviem ťahať. Zvažoval som aj pre to už ukončenie činnosti. Avizoval som to už pred dvoma rokmi.
ĎAKUJEM veľmi majiteľom kempu, že sme mohli spolu tvoriť toto dielo. ĎAKUJEM im veľmi i za pochopenie, lebo keď som im v sobotu predostrel môj úmysel presťahovať festival,.. myslím že nám bolo všetkým dosť ľúto. Ale pochopili ma a verím, že spolu ešte niečo vymyslíme. Ale teraz sa musím pohnúť ďalej a využiť príležitosť, ktorá sa mi naskytla.
Je to to svetielko na konci tunela, je to tá energia, tá vzpruha, ktorú som potreboval. A po ktorej tak túžil, keď som sa vrátil po rokoch do Piešťan a začal robiť kultúru. Ak by toto svetielko neprišlo, tohtoročné „Rybníky“ by boli posledné. Takto máme možnosť ísť ďalej a dovoľte mi preto s pokorou, vďakou a úctou voči Vám návštevníkom predstaviť nové pôsobisko, ktoré je blízko Piešťan, v neďalekej obci Moravany nad Váhom. Ďakujem novému majiteľovi kaštieľa, že nás prijal a ponúkol spoluprácu a podporu. Je to nádherné miesto, kde je rozľahlý anglický park (môže tu stanovať niekoľko stovák stanov), vytvárame spoločne miesto aj pre „autostany a karavany“ aj keď ich nebude zo začiatku toľko ako v kempe. Máme len mesiac na prípravy, tak prosím budte trpezliví. Máme vybudované zázemie okolo kaštieľa, kde je nádherná krytá gastrozóna, nové sociálky so sprchami a véckami a samozrejme budú doplnené aj exterierovými toitoikami a umývacími žľabmi.
Vzniká nám nádherný priestor aj pre remeselníkov, ktorí verím, že uvidia viac návštevníkov aj z okolitých obcí a miest a budú môcť predať viac svojich vytvorov. Máme taktiež skvelý plac na workshopy a ďalšie hry a aj pre detské mestečko. V okolí sa nachádzajú nádherné miesta, ktoré Vám chcem ukázať, ale aj rieka Váh, kde sa dá parádne vykúpať, jazero Striebornica, či neďaleké kúpalisko Eva.
Verím, že pochopíte moje rozhodnutie v dobrom. Je to príležitosť ako pokračovať a ja som sa jej chopil a chcem naďalej pre Vás organizovať podujatia.
Samozrejme ak to niekto z akéhokoľvek dôvodu necíti, že by chcel podporiť našu snahu na novom mieste, napíšte mi na vstupenky@festdobre.sk a hodnotu vstupenky Vám vrátime, alebo ak budete chcieť prenesiete si ju na ďalší ročník, ktorý som už zverejnil taktiež.
Priatelia, FestDobréRybníky sťahujeme do Moravian nad Váhom do kaštieľa a parku a meníme názov na FestDobréMoravany. Niečo nádherné končí, ale verím, že niečo ešte krajšie začína. Cítim to tak.
Prosím podporte nás a poďte s nami vychutnať si tú priehršť dobrej muziky (V. Nedvěd, Hrdza, Žalman, Neznámi, Neřež, Roman Horký, Bobova Diéta, Poutníci, Belasí, Divozel, Moruša, Peter Juhás,…. a veľa ďalších….
ĎAKUJEM veľmi za podporu, no najmä za pochopenie.
Ivan Cali Podolský – organizátor podujatia
link na video, kde je viac vysvetlené: https://youtu.be/5LlTcJ5uT8M
P.S. Tí, ktorí si zakúpili vstupenky v predpredaji dostanú v najbližších dňoch info o zmene miesta a ďalších inštrukciach ak prejavili záujem aj o miesto pre auto-stan, či karavan. — cíti sa nádejne, miesto: Kaštieľ Moravany.